اخبار

1399-04-17 15:23
دکتر علی نژاد:  اگر همدلی جامعه جودو تداوم یابد، روزهای بهتری را شاهد خواهیم بود

 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با روشن توصیف کردن آینده رشته جودو اظهار داشت :اگر همدلی و وحدت جامعه جودو تداوم پیدا کند روزهای بهتر با توسعه این رشته را شاهد خواهیم بود.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو ؛ دکتر مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان گفت: فدراسیون جودو سال ۹۸ ، سال پر افت و خیز ی داشت ، در مقطعی مرکز توجه شد. در نهایت فدراسیون تعلیق شد که اتفاق مبارکی نبود ولی وقتی به یک آرمان پایبند هستیم باید بر اساس آن عمل کنیم. طبیعی است که ورزشکاران ما بر اساس دیدگاه های خود، رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسند. این به افکار و اندیشه های مردم ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی بر می گردد و فقط مختص ما نیست.


علی نژاد بیان داشت: امیدواریم با تدابیری که اتخاذ می شود، این مشکل را حل کنیم. وزارت ورزش و کمیته المپیک پشتیبان فدراسیون جودو هستند. ما سیاست واحد داریم و بر اساس آن پیش می رویم. توانستیم این تهدید را تبدیل به فرصت ساختن یک نسل جدید کنیم تا آینده جودو ایران را بسازند. در بخش بزرگسالان دو، سه قهرمان نداشتیم که بتوانند در مسابقات جهانی و المپیک روی سکو بروند. این برای جودو ایران مطلوب نیست و باید تعداد ورزشکاران مدال آور بیشتر شود. 

وی همچنین افزود: جودو نزدیک به ۵۱ هزار بیمه شده دارد که نسبت به سال ۹۷ دو برابر شده است. جودو جهش رشدی داشته و فرصت جدیدی است که مسئولان فدراسیون تهدید را به فرصت کرده اند. مطمئنم اگر روی نسل جدید با دانش خوب مربیان ایرانی کار کنیم، بعد از رفع تعلیق با قدرت بیشتر در جودو دنیا ظاهر می شویم. یکی از اتفاقاتی که ما را امیدوار کرد، مدال آوری ملی پوش بانوان ما بود. وقتی ظرفیت فنی دختران ما طوری است که در آسیا خودشان را نشان بدهند، فدراسیون جهانی هم متقاعد می شود فضا را برای آنها باز کند. این بعد از رفع تعلیق می تواند به عنوان یکی از اهداف بین الملل فدراسیون جودو باشد. 


معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: حل مشکل تعلیق فدراسیون جودو سخت است اما لاینحل نیست. فدراسیون جهانی نمی تواند چشمش را روی جودو ایران ببندد. جودو ایران هم جمعیت دارد، هم قدمت و هم کیفیت. بنابراین قابل چشم پوش نیست. باتوجه به اینکه جودو المپیکی است و در بازی های آسیایی می تواند مدال بگیرد، مورد توجه وزارت ورزش است. همه باید کمک کنیم میراسماعیلی موفق باشد. جوانگرایی یکی از موضوعاتی است که در بحث ورزش و در دولت تدبیر و امید به آن توجه شده است. 


علی نژاد در خاتمه سخنان خود گفت: آینده را روشن می بینم. اگر همدلی و وحدت جامعه جودو تداوم یابد روزهای بهتری را شاهد خواهیم بود. عدم وحدت باعث زمین خوردن می شود. این برای ما بد است که چند ایرانی بخواهند علیه فدراسیون خودمان شهادت بدهند. این چیز مطلوبی نیست. یک ایرانی با هر عقیده ای نباید علیه کشورش شهادت بدهد. بعضی ها شهادت می دهند بعضی ها گِرا. هر دو بد است. اینها خیانت به کشور است. همه باید در یک جبهه باشیم. زمین خوردن ایکس و ایگرگ مطرح نیست. بحث جودو مطرح است. 
 
انتهای پیام/
 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی