گفت و گو و تحلیل

1395-01-14 03:55
شکوفایی سال نیکوی جودو در آغاز بهار

قطار جودو در ایام تعطیلات نوروزی نه تنها از کار نایستاد که شتاب بیشتری گرفت و اتفاقا ماحصل این حرکت منظم جودو ثمره ایی شیرین به همراه داشت. جودو در حالی به استقبال بهار دل انگیز رفت که چند روز مانده به ایام عید نوروز ملی پوشان المپیکی خود را به همراه مسعود خسروی نژاد راهی اردوی تفلیس کرد تا سعید مولایی و جواد محجوب ضمن حضور در جایزه بزرگ تفلیس اردوهای مشترکی را با جودوکاران مطرح جهان در گرجستان برگزار کنند.

اتفاقا در هردو بخش جودوکاران ما به آنچه که می خواستند دست یافتند به خصوص که هم سعید مولایی و هم جواد محجوب در رنکینگ 22 نفره اوزان المپیکی خود ماندند و آن را ارتقا هم دادند با این تفاوت که جواد محجوب با کسب مدال نقره جایزه بزرگ تفلیس کام جودو را در روزهای نخستین سال شیرین کرد.

البته اردوی تیم ملی جودو زیر نظر منصوری و اعضای کادر فنی تیم ملی جودو در تهران همزمان برپا بود تا تیم ملی جودو برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان آماده شود.

اینها همه ماحصل شور و اشتیاق و نظم و اتحادی است که از نیمه دوم سال در جودو به وجود آمد و بزرگان و کارشناسان جودو دعوت سرپرست فدراسیون را لبیک گفتند و تقریبا می توان گفت یک آشتی ملی در جودو به وجود آمد که اثرات این آشتی ملی را جودو از همان ابتدا در بدنه خود حس کرد و امروز بیش از گذشته آن را جامعه حس می کند.

حضور بزرگانی مثل سردار درخشان- علیرضا امینی- محمدرضا رودکی- در کنار سایر مدیران ارشد فدراسیون و همدلی و اتحادی که سرپرست فدراسیون از ابتدا با این شعار وارد عرصه جودو شد همه و همه نوید این روزهای خوب را می داد تا جودو سال 95 را با بهاری نیکو آغاز کند.

اما هدف از همه این تلاش ها کسب موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا و مهمتر از همه المپیک ریو می باشد. دقت کنیم که در حالی امروز از مدال جودو در المپیک صحبت به میان می آید که تا چند ماه قبل کسب سهمیه را هم برای جودو غیر ممکن می دانستند و حتی کمیته ملی المپیک هم امید چندانی به سهمیه جودو در المپیک نداشت اما وقتی تغییرات مثبتی در مدیریت فدراسیون به وجود آمد و حضور موفقیت آمیز جودوکارانی مثل سعید مولایی و جواد محجوب در تورنمنت ها و مسابقات مهم سه ماه آخر سال 94 رقم خورد امیدها پر رنگ تر شد تا امروز که کمیته ملی المپیک ، جودو را در جمع فدراسیونهای نامزد کسب مدال در المپیک ریو معرفی کرده است.

اما باید قبول کنیم که مدال المپیک توجه و بودجه و تدارکاتی در حد و اندازه المپیک می خواهد که خوشبختانه کمیته ملی المپیک حمایت خود را از مسیر المپیکی جودو اعلام کرده و به آن عمل خواهد کرد.

به اعتقاد کارشناسان و اهالی فن چنانچه در این چند ماه باقیمانده تا المپیک ریو فدراسیون جودو بلحاظ امکانات و اردوها و تدارکات بخوبی مورد توجه قرار گیرد می توان امید زیادی به کسب مدال در المپیک داشت و اگر چه جودو روزها و هفته های زیادی را با موانعی در دوسال گذشته روبرو بود و این موانع نگذاشت جودو در مسیر درست خود حرکت کند اما با همت و وحدتی که الان در خانواده جودو به وجود آمده و با تلاشی که جودوکاران و مربیان خوب کشورمان انجام دارند و مدیریت و درایت مدیران ارشد فدراسیون می توان امیدوار به اتفاقاتی زیبا و خوشایند برای جودو در المپیک ریودوژانیرو بود.

انشالله

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله فرمودند:پرهيزگارترين مردم كسى است كه حق بگويد،چه به سودش باشد چه به زيانش .

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی