اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1396-04-25 17:37

رییس هیات جودو و جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ازبرگزاری مراسم استقبال از جودوکاران خراسانی اعزامی به رقابتهای قهرمانی  نوجوان آسیا در فرودگاه مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جودو و جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی حسین محمودی گفت:مراسم استقبال از علی یوسفی قره چماق جودوکار ارزنده مشهد که در پیکارهای قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا موفق به کسب مدال ارزشمند برنز شده بود صبح امروز با حضور جمع کثیری از ورزشگاران، مربیان و مسئولان هیات استان در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد.

وی افزود: یوسفی ملی پوش نوجوان استان از باشگاه شهید وحدتی گلشهر مشهد روز 22 تیرماه در گام نخست بر حريفي از هنگ كنگ غلبه كرد و در ادامه برابر نماينده قزاقستان شكست خورد و به گروه بازنده ها رفت و در جدول شانس مجدد مقابل ديگر نماينده قزاقستان پيروز شد و سپس با ضربه فني نماينده چين تايپه را مغلوب كرد و به مدال برنز رسيد.

رییس هیات جودو و جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ادامه داد: مهدی راستگر  دیگر ملی پوش خراسانی سنگین وزن و کم سن ترین عضو تیم ملی نوجوانان در وزن +۹۰ کیلوگرم ابتدا برابر جودوکاری از مغولستان را از پیش رو برداشت اما در ادامه مغلوب داستان سارباتوف از کشور میزبان شد و با قبول شکست برابر نماینده قزاقها به عنوان هفتمی دست یافت.

وی به کسب عنوان پنجمی محدثه حسینی دیگر جودوکار نوجوان استان در این رقابتها اشاره و خاطرنشان کرد: این درخشش قهرمانان خراسان رضوی در سنین پایه نوید بخش کسب افتخارات بیشتر توسط جودوکاران استان در المپیک های 2020 و 2024 می باشد که امیدواریم با تلاش بیشتر به مهم نزدیک شویم.

گفتنی است پس از این مراسم جودوکاران اعزامی به رقابتهای آسیایی با کوروش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی دیدار کردند.

صبوریان در این دیدار ضمن تبریک کسب  مدال برنز رقابتهای آسیایی توسط جودوکارنوجوان استان بیان کرد: وجود مربيان با تجربه و فني ، نقش تاثير گذاري در موفقيت اين جوانان داشته است .

وی با بیان اینکه  جودو ر شته اول استان از حیث قهرمانی ومدال اوری است، افزود: هيات جودو بایددر راستای تداوم این افتخارات براي آينده اين قهرمانان برنامه ريزي كند. /م.ا/1157

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی