اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1396-07-01 17:26


رییس هیات جودو، جوحیتسو و کوراش خراسان رضوی از پایان رقابتهای جودو قهرمانی و انتخابی جوانان استان با حضور بیش از یکصد ورزشکار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی رییس هیات جودو، جوحیتسو و کوراش خراسان رضوی حسین محمودی با بیان این خبر گفت: این رقابتها صبح امروز ۵ شنبه ۳۰ شهریور ماه با حضور بیش از ۱۰۰ جودوکار جوان استان از ۵ شهرستان و ۱۴ باشگاه مشهد  در سالن جودو استاد اصغر دهقان مجموعه ورزشی مرحوم جعفریان گلشهر مشهد برگزار شد.

وی ادامه داد: برترین جودوکاران شهرستانهای درگز، قوچان، چناران، تربت حیدریه، جغتای و باشگاه های مشهد، آینداران پارس، شهید وحدتی، قدس طلاب،مدرسه جودو، چمران، خانه جودو، استاد دهقان، امام هادی، دانشگاه آزاد، شهید اندرزگو، مرحوم جعفریان، فاتح خیبر ،کارگران، رزم آوران طوس و جوانان اسلامی در این مسابقات شرکت داشتند.

وی افزود: پس از بیش از ۶ ساعت رقابت نفس گیر نفرات اول تا سوم هر وزن مشخص شدند تا با حضور در اردوی آمادگی تیم جوانان پسر استان و راه یابی به ترکیب نهایی، روز ۸ آبان ماه به  مسابقات قهرمانی جوانان کشور در زاهدان اعزام شوند.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ادامه داد: در پایان مسابقات امروز در وزن ۵۵ کیلوگرم ایمان نادرنژاد، علی حسنی و جواد جوان به ترتیب به مقام  اول تا سوم دست یافتند. همچنین در وزن ۶۰ کیلوگرم علی قلی پور با غلبه بر سید علی حسینی به مقام نخست دست یافت و محمد ولی پور دراین وزن سوم شد.

وی بیان کرد: ایمان خدادادی در وزن ۶۶ کیلو گرم رضامحمدی را از پیش رو برداشت و اول شد و مجتبی اسکندری نیز مقام سوم این وزن را کسب کرد.

محمودی افزود: در وزن ۷۳ کیلوگرم، شلوغ ترین وزن مسابقات جودو جوانان استان نیز، محمد شمشیری توانست با غلبه بر سجادتیموری اول شود و محمد رضا جاوید به سوم این وزن رسید.

وی عنوان کرد: در وزن ۸۱ کیلوگرم رقابتهای انتخابی جوانان خراسان رضوی نیز به ترتیب سجاد دادمند ،محمد صفایی و ابوالفضل قربانی به مقام اول تا سوم دست یافتند.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: در وزن ۹۰ کیلوگرم این مسابقات نیز حامدباقرنیا، زاهد اعتمادی و سجادسلیمانی به مقام اول تا سوم رسیدند، محمدشاهباز، صادق محمدی زاده و مجتبی داگشایی نیز مقام اول تا سوم وزن ۱۰۰ کیلوگرم را کسب کردند.

وی گفت: در سنگین وزن نیز سیدعلی بزرگوار، مصطفی بهرامی و حبیب قویدل مقام اول تا سوم وزن +۱۰۰ کیلوگرم این مسابقات را بدست آوردند.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به انتصاب امیر قاسمی نژاد به عنوان سرمربی تیم جوانان استان عنوان کرد: این قهرمان نام آور و مربی جوان استان که سابقه هدایت تیم های ملی جوانان و نوجوانان کشور را نیز در کارنامه دارد بر فرآیند مسابقات انتخابی جوانان استان نظارت داشت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این روز انتخاب نهایی اعضای تیم جودو نوجوانان استان نیز انجام شد که در نهایت دانیال حسینی، علی جوان، علی حسنی، امیر حسین محمدی، مهدی شکوهی، میثم روستا، مرتضی مختارزاده و  محمدمهدی راستگر  به ترتیب در اوزان ۵۰، ۵۵، ۶۰، ۶۶، ۷۳، ۸۱، ۹۰ و +۹۰ کیلوگرم به این تیم راه یافتند.

محمودی خاطر نشان کرد: این تیم در نیمه دوم مهر ماه با هدایت  حسن رجبی به عنوان سرمربی و محمدعلی احمدی و مهدی دلفراز  به عنوان مربی به رقابتهای قهرمانی کشور تهران اعزام می شوند./م.ا/۱۱۹۶/

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی