اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1396-09-13 14:25

 

 

سرمربی مشهدی تیم ملی کوراش ایران از کسب 3 مدال نقره و 2 برنز توسط کوراش کاران ملی پوش کشور در رقابتهای جهانی ترکیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیستو و کوراش خراسان رضوی، خسرو دلیر  گفت: دهمین دوره رقابتهای قهرمانی بزرگسالان کوراش جهان شب گذشته 12آذر ماه در شهر استانبول کشور ترکیه به پایان رسید و با تلاش کادر فنی و اعضای تیم نتایج رضایت بخشی کسب شد

وی با اشاره به کار دشوار کوراش کاران و تلاش خوبشان در این رقابتها افزود: امسال تنها سالی بود که سطح مسابقات در حد بالایی بود و 220 شرکت کننده از 45 کشور در آن حضور داشتند.

سرمربی مشهدی تیم ملی کوراش کشور ادامه داد: تیم ملی کشور با 2 کوارش کار در هر وزن این رقابتها حاضر شده بود که تقریبا نیمی از این ورزشکاران از خراسان رضوی ترکیب اصلی این تیم راه یافته بودند.

وی به بحث های داوری دیدار های فینال برخی نمایندگان کشور اشاره و اظهار کرد: در این مسابقات جعفر پهلوانی از مشهد در وزن به اضافه 100کیلوگرم و قنبرعلی قنبری نماینده وزن منهای 60کیلوگرم کشورمان از شهرستان درگز به مدال نقره جهان دست یافتند

وی با اشاره به مدال نقره حامد رشید کوارش کار ملی پوش خراسان شمالی در وزن 90 کیلوگرم،گفت: مجتبی زمانی دیگر نماینده  کشورمان از خراسان رضوی در وزن منهای 90 کیلوگرم و بهزاد وحدانی ملی پوش کوراش کشور از خراسان شمالی در وزن منهای 66 کیلوگرم به نشان ارزشمند برنز در رقابتهای جهانی ترکیه دست یافتند.

دلیر افزود: مدال های ارزشمند کوراش کاران ملی پوش ایران، حاصل تلاش ارزشمند اعضای کادر فنی در اردوهای آمادگی پیش از اعزام، پشتیبانی های اداری فدراسیون و حمایت قابل تقدیر حامیان مالی که در اعزام نمایندگان کشور به رقابتهای جهانی نقش داشتند بود.

وی خاطر نشان کرد: براى حضور در اين مسابقات فقط دوهفته اردو پراكنده برای تیم ملی هماهنگ شد که از لحاظ فنى براى تيمى كه به مسابقات جهانى اعزام می شود مطلوب نیست.

سرمربی تیم ملی کوراش کشور ادامه داد: سطح فنی رشته كوراش در دنيا افزایش یافته و ما در ادامه با توجه به حضور اين رشته ورزشى در بازيهاى اسيايى به حمايت بيشترى از سوى وزارت ورزش و كميته ملى احتياج داريم.

دلیر در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با افزایش حمایت ها از سوی مسوولان ورزشی کشور به ویژه هیات های استانی و ادارات کل ورزش و جوانان استانها، جایگاه مطلوب کوراش ایران در سطح جهانی تداوم داشته باشد.  

 

نظرات

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید!

ثبت نظر جدید

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی