اخبار

1396-10-09 18:31
درخشان: در پی افزایش همکاری منطقه ای هستیم

محمد درخشان رئیس فدراسیون جودوی ایران، با اشاره به امضای قرارداد همکاری با فدراسیون جمهوری آذربایجان گفت: به دنبال افزایش همکاری منطقه ای هستیم.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیونجودو، جوجیتسو و کوراش، درخشان، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، تصریح کرد: مدت هاست که در پی تشکیل گروهی برای افزایش همکاری های منطقه ای هستیم تا با کشورهای مطرح همسایه در جودو از قبیل جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان، ازبکستان و قزاقستان همکاری متقابل داشته باشیم.

 

وی افزود: در این راستا با فدراسیون جمهوری آذربایجان که از توانایی و سرمایه بالایی در جودو برخوردار است، قرارداد همکاری امضا کردیم تا به صورت دوجانبه در زمینه برگزاری کمپ های تمرینی، تبادل مربی و حضور در مسابقات یکدیگر همکاری کنیم.

 

رئیس فدراسیون جودو اظهار داشت: بدون تردید این همکاری می تواند به سود طرفین بوده و جودوی ایران را در مسیر بهتری قرار دهد. وی در مورد اعزام 13 جودوکار جوان و بزرگسال ایران به کمپ جهانی ازبکستان، گفت: یکی از بهترین کمپ های منطقه از سوی فدراسیون جهانی در ازبکستان برگزار می شود که قرار است امسال ژاپن و کره جنوبی نیز در آن حضور یابند. تمرین با بهترین ها می تواند چالش جدیدی برای جودوکاران ایران باشد تا بتوانیم ارزیابی خوبی از آنان داشته باشیم.

 

رئیس فدراسیون جودوی ایران، گفت: سپس در مسابقات گرندپری تونس که نخستین رویداد سال 2018 میلادی محسوب می شود به میدان می رویم. وی در مورد حضور مربیان خارجی در ایران، توضیح داد: مربی خانم ازبکستانی که با وی توافق کرده ایم، 30 دی ماه برای آغاز کار به ایران می آید.

 

درخشان با اشاره به اینکه «بادو» مربی فرانسوی نیز امروز وارد تهران شد، ادامه داد:عملکرد وی را در تمرینات بررسی می کنیم و اگر مناسب بود، قراردادش برای حضور در کادر فنی تیم مردان ایران امضاء می شود.

 

رئیس فدراسیون جودو گفت: نمی توانیم تنها براساس رزومه مربی جذب کنیم، چراکه پیش از این یک مربی اوکراینی با روزمه بلندبالا به ایران آمد، اما در عمل یک مربی معمولی بود و ما نیز او را نپدیرفتیم. 

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی