اخبار استان ها  - استان خراسان شمالی

1393-04-24 03:03
تشكيل اولين جلسه ستاد گسترش جودو استان در خراسان شمالي

جلسه ستاد گسترش جودو استان خراسان شمالي به منظور ارائه راهکاری های مناسب جهت تقویت و توسعه سطح ورزش اول استان و آغاز پروژه مدال آوري در المپيك توكيو، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی هیئت جودو استان خراسان شمالی، اين جلسه كه در آن روساي ادارات ورزش و جوانان شهرستانهاي خراسان شمالي در آن حضور داشتند ،كورش خسرويار رئیس هيئت جودو و كوراش خراسان شمالي در خصوص بحث و گسترش ورزش المپيكي جودو تاکید کرد و افزود : طرح الویت بندی ورزشی از سال 90 شروع شده است و در سال 92 به اجرا در آمده است که ثمرات این طرح افزایش تعداد مدالها و افتخارات در رشته جودو و كوراش در سطح کشور اشاره کرد ، وي با تشريح تقويم 3 ماهه دوم سال و بحث پروژه بزرگ استعداديابي ،برگزاري اردوهاي بين المللي در سطوح پايه ،ميزباني مسابقات منطقه اي و كشوري ،اعزام به مسابقات كشوري و اردوهاي تيم ملي ،گسترش جودو با تاكيد بر مناطق توسعه نيافته استان ، برنامه هاي مشاركتي براي جذب حداكثري افراد نخبه ، خواستار مشاركت روساي ادارات ورزش وجوانان شهرستانها بخصوص در بحث تهيه زيرساختها و قبول ميزبانيها شد.

همچنین مختارنژاد معاونت توسعه ورزش اداره كل ورزش و جوانان از ادامه طرح اولیت بندی ورزشی در سال 93 خبر داد و خاطرنشان کرد : در مرحله دوم این طرح بر روی رشته های ورزشی همچون جودو و كوراش برنامه ریزی خواهد شد ، زيرا بر اساس طرح آمايش سرزميني و مزيت هاي منطقه اين ورزشها اولويت اول استان ميباشند.

در اين جلسه روساي ادارات ورزش و جوانان نظرات خويش را در جهت تقويت جودوي شهرستانها تابعه استان ابراز فرمودند و از نتايج اين جلسه تخصصي راه اندازي كلاسهاي اموزشي و قهرماني در شهرستانهاي شيروان و فاروج و گرمه و جاجرم بود كه با حمايت ادارات ورزش و جوانان شهرستانهاي مذكور ،جهت ساماندهي هيئت هاي شهرستاني و كمك هيئت استان براي تامين مربيان زبده برنامه ريزي گرديد.

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی