اخبار استان ها

1397-01-30 07:43
رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش استان خبرداد: حضور نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در مشهد

رییس هیات جودو جوجیتسو وکوراش خراسان رضوی از حضور نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در قالب یک تور آموزشی در مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی، حسین محمودیدر نشست خبری صبح امروز خود در دفتر هیات استان، گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده با فدراسیون کشور، این تور آموزشی از روز جمعه ۳۱ فروردین ماه به مدت ۲ روز در مشهد برگزار می شود.
وی افزود: جرویس امان، میکلوس انگورای قهرمانان با سابقه رقابتهای جودو جهان و المپیک از کشورهای فرانسه و اسپانیا و نیکلاس مسنر مجارستانی مدرس رسمی فدراسیون جهانی، نفراتی هستند که در قالب این تور آموزشی به مشهد سفر میکنند.
رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی با اشاره به همراهی نمایندگان فدراسیون جهانی توسط محمد درخشان رییس و تعداد دیگری از مسئولان فدراسیون در سفر به مشهد، ادامه داد: در طی این دو روز برنامه های ویژه ای را در جهت استفاده فنی حداکثری قهرمانان، مربیان و داوران استان از این تور آموزشی  و معرفی ظرفیتهای ورزشی و جاذبه های فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی به عنوان مهد جودو کشور در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: بازدید از امکانات سخت افزاری جودو در شهرستانهای مختلف، باشگاه های آستان قدس رضوی، منطقه فردوسی مشهد و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی برای بانوان و آقایان جودوکار در خلال رقابتهای جودو قهرمانی نونهالان استان که در روز جمعه در سالن مهران مشهد برگزار می شود، از جمله برنامه های است که در طول مدت حضور نمایندگان ijf در خراسان رضوی، برنامه ریزی شده است.
محمودی بیان کرد: همچنین بازدید از حرم مطهر رضوی، موزه حرم، آرامگاه فردوسی و همچنین رقابتهای کشتی باچوخه گود منطقه فردوسی که با حضور قهرمانان جودو و چوخه استان در روز جمعه برگزار می شود نیز از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده در این تور خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: یک گروه فیلمبرداری حرفه ای از فدراسیون جهانی و یک گروه برنامه ساز از شبکه ورزش سیما نمایندگان فدراسیون جهانی جودو را برای مستند سازی و ساخت برنامه های ورزشی در این تور همراهی می کنند که نقش مهمی در معرفی ظرفیتهای ورزشی، فرهنگی و ... استان در سطح ملی و بین المللی خواهد داشت.
رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، شهرداری، اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و ادارات ورزش و جوانان شهرستان، هیات باستانی، انجمن کشتی باچوخه، نیروی انتظامی، راهور، پلیس راه و ... همکاری خوبی و قابل تقدیری را با هیات استان خواهند داشت که امیدواریم میزبانی خوب، با کیفیت و همراه با تشریفات بین المللی مناسب از نمایندگان فدراسیون جهانی داشته باشیم.
وی عنوان کرد: این تور در ایران از هفته گذشته آغاز شده است که نمایندگان فدراسیون جهانی پس از سفر به شهر‌های کرج، اسلامشهر، اصفهان و شیراز به مشهد می آیند و در ادامه به  بجنورد، اسفراین، نور و  تهران خواهند رفت.
محمودی گفت: در این برنامه‌ها مسعود حاجی آخوندزاده قهرمانی ارزنده مشهدی و تنها طلایی جودو کشور در بازی‌های آسیایی به صورت دائم حضور دارد که تلاش داریم در مشهد از قهرمانانی چون جواد محجوب، امیر قاسمی نژاد، علی معلومات، خسرو دلیر علیرضا دلیر، عیاس فلاح و ... برای همراهی اعضای این تور جهانی و حضور در کنار قهرمانان خارجی در مراسمات مختلف دعوت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: فدارسیون جهانی جودو قول مساعدی برای راه اندازی ۱۶ مدرسه جودو با اختصاص تاتامی و لباس استاندارد جودو و پشتیبانی فنی و بروز رسانی مربیان این مدارس از سوی این نهاد بین المللی در ایران را داده است که سهم استان خراسان رضوی از این تعداد ۳ مدرسه جودو خواهد بود.
محمودی با بیان اینکه درخشش جواد محجوب و دیگر ملی پوشان کشور در رقابتهای بین المللی اخیر باعث قرار گرفتن جودو ایران در کانون توجهات فدراسیون جهانی شده است، گفت: حاشیه شهر مشهد، محدوده تربت جام و فریمان و محدوده چناران و قوچان نقاط آمایشی حاصلخیز استان از نظر وجود استعدادهای فراوان در رشته جودو هستند که با راه اندازی این مدارس جودو در ترازجهانی در این مناطق می توانیم به کشف و پرورش جودوکاران مستعد و موفقیت آنها در المپیک ۲۰۲۴ امیدوار باشیم.

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی