اخبار استان ها

1397-02-01 07:43
به منظور بازدید از ظرفتیهای جودو خراسان رضوی؛ نمایندگان فدراسیون جهانی جودو وارد مشهد شدند

 به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی، حسین محمودی افزود: میکلوس انگورای قهرمانان با سابقه رقابتهای جودو جهان و المپیک از کشورهای فرانسه و نیکلاس مسنر مجارستانی مدرس رسمی فدراسیون جهانی ظهر امروز جمعه ۳۱ فروردین با همراهی هیاتی شامل دبیر و جمعی از مسوولان فدراسیون جودوی کشور در قالب یک تور آموزشی بین المللی به مشهد سفر کردند.


وی افزود: این تور در ایران از هفته گذشته آغاز شده و نمایندگان فدراسیون جهانی پس از سفر به شهر‌های کرج، اسلامشهر، اصفهان و شیراز به مشهد آمده اند تا پس از ۲ روز بازدید از ظرفیتهای جودو خراسان رضوی، در ادامه سفر خود به بجنورد، اسفراین، نور و تهران بروند.


وی با اشاره به رقابتهای جودو قهرمانی نونهالان استان در سالن مهران مشهد، گفت: نمایندگان فدراسیون جهانی جودو در اولین برنامه خود در این تور آموزشی از رقابتهای امروز دیدن کردند.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ادامه داد: این مسابقات با حضور ۴۰۰ جودوکار از سراسر استان و در قالب ۲ گروه ” الف و ب” برگزار شد که علاوه بر قضاوت داوران بانو و آقا استان، امکان حضور خانواده های ورزشکاران نیز برای تماشای این رقابتها در سالن مهران فراهم شده بود.


وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای حداکثر استفاده فنی قهرمانان، مربیان و داوران استان از ظرفیتهای این تور آموزشی، عنوان کرد: در همین راستا عصر امروز در خلال برگزاری مسابقات نونهالان استان یک کارگاه آموزشی فنی مرور تکنیک توسط مسعود حاجی آخوندزاده جودوکار باسابقه مشهدی تیم ملی و نمایندگان فدراسیون جهانی برگزار شد که مورد استقبال ورزشکاران قرار گرفت.


محمودی گفت: تلاش داریم در ادامه سفر نمایندگان فدراسیون جهانی به مشهد، دیگر ظرفیتهای ورزشی و جاذبه های فرهنگی و اجتماعی خراسان رضوی را به عنوان مهد جودو کشور معرفی کنیم که با توجه به حضور تیم تصویر بردار و برنامه ساز بین المللی از کشور اسپانیا، همراه این گروه، فرصت رسانه ای خوبی برای این منظور فراهم است.


وی بیان کرد: بازدید از امکانات سخت افزاری مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی، آرامگاه فردوسی، حضور در گود چوخه این منطقه، موزه حرم مطهر و … برنامه هایی است که برای فردا هماهنگ شده است.

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی