اخبار استان ها

1397-02-03 23:28

به گزارش روابط عمومی هیات جوو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی عصر دیروز اعضای تور فدراسیون جهانی جودو شامل 5 نفر متشکل از میکلوس انگواری قهرمان المپیک، نیکلاس مسنر نماینده فدراسیون جهانی جودو (ijf) دو نفر فیلم‌بردار و مستندساز از فدراسیون جهانی و مسعود آخوندزاده  قهرمان مسابقات آسیایی جودو به همراه امیرحسین سیاحی دبیر کل فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش به‌منظور اجرای برنامه آموزشی نمایشی جودو وارد بجنورد شدند و در سالن 1200 نفره علیدخت به اجرای برنامه پرداختند.

این گروه بعد از اجرای برنامه در سالن 1200 نفره علیدخت شب گذشته به دیدار استاندار خراسان شمالی رفتند.

میزبانی عالی خراسان شمالی از تور فدراسیون جهانی جودو

طی این دیدار در ابتدای جلسه امیرحسین سیاحی دبیر کل فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش کشور ضمن تشکر و قدردانی بابت میزبانی بسیار خوب بجنورد از این تور، بیان کرد: خراسان شمالی پنجمین استانی است که تور فدراسیون جهانی جودو را میزبانی می‌کند و به‌حق این میزبانی را منظم‌تر، گرم‌تر و با برنامه‌تر به منصه ظهور گذاشته است.

وی این نظم و انسجام در برنامه‌ها را از حمایت‌های بی‌شائبه استاندار محترم خراسان شمالی دانست که همواره در حمایت از ورزش و رویدادهای ورزشی به‌ویژه جودو و کوراش، درصحنه حاضر است.

سیاحی در ادامه به توضیحاتی در خصوص تور پرداخت و تصریح کرد: فدراسیون جهانی جودو در راستای توسعه این ورزش در دنیا کمیته‌ای به نام کمیته توسعه دارد که آقای نیکلاس مسنر (سرپرست تور فدراسیون جهانی جودو) در آن عضویت دارد؛ این تور به‌صورت یک دوره 15 روزه در کشورهای مستعد جودو و مورد تائید فدراسیون حضور به هم می‌رسانند.

وی در ادامه به معرفی اعضای تور فدراسیون جهانی پرداخت و افزود: 2 جودوکار قهرمان المپیک و 2 مستندساز به مدیریت آقای نیکلاس مسنر این گروه را تشکیل داده‌اند و در وهله اول هدف این گروه نشان دادن جذابیت‌های جودو به نونهالان و نوجوانان به‌منظور تشویق و تبلیغ برای جذب آنان به این رشته ورزشی است و همچنین با توجه به تبلیغات سوء علیه ایران در خارج از کشور، درواقع پیام امنیت و آرامش کشور توسط گروه مستندساز این مجموعه که همراه تور هستند به دنیا منتقل می‌شود و اینکه ما هر جا بخواهیم جودوکار می‌کنیم و این نشان از امنیت بالای موجود در کشور است.

دبیر کل فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش ادامه داد: ازآنجایی‌که مستند تهیه‌شده در شبکه‌های جهانی همچون یورو نیوز پخش می‌شود لذا باب دیگر اهمیت این تور نشان دادن فرهنگ، سنن و قابلیت‌های جودو و سایر قابلیت‌های فرهنگی، تفریحی و گردشگری استان‌های میزبان این تور به دنیا است که می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

وی در پایان با اشاره به کادر اجرایی قوی خراسان شمالی در این میزبانی بیان داشت: خراسان شمالی از معدود استان‌هایی است که همواره برای رویدادهای ورزشی و میزبانی‌ها داوطلبانه اعلام آمادگی کرده است و همیشه هم آبرومندانه و عالی مراسمات را اجرا کرده که جای بسی خوشحالی، تشکر و تبریک دارد.

حمایت از ورزش و ورزشکاران همواره در اولویت برنامه‌هایم بوده است/ ورزشکاران به‌عنوان سفیران صلح و دوستی هستند

محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی در ادامه ضمن عرض خوش‌آمد گویی به این گروه، اظهار کرد: خراسان شمالی یک ایران کوچک با قومیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری متفاوت است و امکانات بسیار خوبی در مباحث گردشگری دارد و ورزش و ورزشکاران نیز به‌عنوان سفیران هر مملکتی منتقل‌کننده فرهنگ و رسوم هر خطه‌ای که سفر می‌کنند هستند و امید است این گروه نیز معرف ایران و خراسان شمالی به دنیا باشند.

وی همچنین ورزش را اختصار کلمات وارستگی، راست‌گویی، زیبایی پسندی و شجاعت و جسارت توصیف کرد و گفت: حمایت از ورزش و ورزشکاران همواره در اولویت برنامه‌های ما قرار داشته و به ورزش بها می‌دهیم همان‌طور که در دین مبین اسلام نیز اشاره‌شده که برای خدمت کردن قوی بشوید.

صالحی در پایان از حضور این گروه در استان که سفیر صلح، دوستی و مبلغ ورزش هستند ابراز خوشحالی کرد و گفت: بسیار خرسندم که در خدمت ورزشکاران هستم و برای ورزش و ورزشکاران قدمی برمی‌دارم.

ایران را کشوری زیبا و پر امنیت یافتیم/ ورزش زبان مشترک ملت‌هاست

نیکلاس مسنر در ادامه جلسه ضمن تشکر از استاندار بابت این دیدار بیان کرد: ما از کشورهای مختلفی همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا و مجارستان آمدیم و حدود 7 روز است که در ایران هستیم و چیزهای زیادی از کشور شما آموختیم.

وی همچنین افزود: چیزی که ما در ایران کشف کردیم کاملاً متضاد با چیزی است که در اروپا از ایران می‌گویند و ما در ایران برخلاف تبلیغات سوء مردمی خونگرم، کشوری زیبا و پر امنیت را شاهد بودیم و همچنین ما توانستیم جودوی شما را خیلی خوب کشف کنیم و به مهارت و علاقه ورزشکاران به این رشته در ایران پی ببریم و اعتقادداریم که این ورزش می‌تواند جوامع را تغییر دهد.

مسنر با اشاره به مسعود آخوندزاده قهرمان مسابقات آسیایی جودو که این گروه را همراهی می‌کرد، گفت: مسعود نمونه‌ای از قدرت جودو ایران است و ایران می‌تواند با ورزش‌کارهای تاپ و کشور پهناور خود را به دنیا معرفی کند.

وی ادامه داد: ما در این تور خیلی بر یادگیری و آموزش تمرکز داریم و جودو تنها یک ورزش نیست بلکه در آن درستی، صلابت، شجاعت، کنترل درون و اعتمادبه‌نفس و همچنین ادب و احترام گذاشتن مشاهده می‌شود که لازمه وجود هر انسانی است.

مسنر در پایان از حضور خود و گروه همراهش در کشور ایران ابراز خرسندی کرد و میزبانی خراسان شمالی را خوب و عالی توصیف کرد.

لازم به ذکر است این تور از 25 فروردین در ایران آغازشده و نمایندگان فدراسیون جهانی پس از سفر به شهر‌های کرج، اسلامشهر، اصفهان، شیراز، مشهد روز گذشته وارد بجنورد شدند و پس از بازدید از ظرفیت‌های جودو خراسان شمالی و اماکن تاریخی بجنورد و همچنین اجرای برنامه آموزشی، صبح امروز به اسفراین سفر کردند و عصر امروز با برگزاری برنامه آموزشی در این شهر، اسفراین را به مقصد نور و سپس تهران ترک کردند.

انتهای پیام/

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی