اخبار استان ها

1397-03-30 11:14
ورزش می‌تواند عنصری مؤثر در انتقال پیام امنیت و دوستی به دنیا باشد
 
به گزارش روابط عمومی هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان شمالی عصر دیروز استاندار خراسان شمالی، رئیس و نائب رئیس انجمن کوراش کشور، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی و معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی ورزش و جوانان خراسان شمالی از اردوی مشترک بین‌المللی کوراش که با حضور دو کشور خارجی تایوان و اندونزی از 19 خرداد آغاز و تا روز گذشته به طول انجامید، بازدید کردند.
 
استاندار خراسان شمالی در پایان از این دیدار ابراز خرسندی کرد و گفت: برگزاری اردوهای بین‌المللی این پیام را به دنیا می‌دهد که برخلاف آنچه مردم دنیا تصور می‌کنند، ایران کشوری با امنیت و ثبات است و ورزش به‌عنوان یک عنصر مهم می‌تواند بر انتقال و گسترش این پیام در دنیا بسیار مؤثر باشد.
 
وی افزود: معتقدم ورزش می‌تواند مادر همه خوبی‌ها باشد و بسیار جای خرسندی دارد که این اردوهای بین‌المللی در بجنورد به‌عنوان قطب کوراش کشور برگزار می‌شود و قطعاً در آینده نیز از این برنامه‌ها حمایت خواهیم داشت.
 
صالحی با اشاره به وعده دهکده جهانی کوراش که در دهه فجر سال گذشته مطرح شد، افزود: اعتبارات این طرح آماده و چیزی حدود 4 میلیارد تومان می‌باشد و به‌زودی طی دیداری با وزیر ورزش خواهیم داشت در جهت نهایی کردن این طرح تلاش خواهیم کرد و امیدواریم با حمایت وزیر محترم شاهد تأسیس دهکده جهانی کوراش در استان باشیم.
 
وی ادامه داد: با تأسیس دهکده جهانی کوراش در استان پایتخت کوراش کشور خواهیم شد و می‌توان از این دستاورد خواهیم توانست برای شناساندن جوانان ورزشکار خود به جهان، درو کردن مدال‌های آسیایی و جهانی و همچنین شناساندن خراسان شمالی از طریق کوراش به دنیا بهره ببریم.
 
صالحی همچنین در خصوص میزبانی خراسان شمالی از مسابقات آسیایی 2019 کوراش حمایت خود را اعلام کرد.
 
جز امنیت و مهمان‌نوازی چیزی ندیدم
 
در این دیدار آقای بارنس دبیر فدراسیون کوراش اندونزی نیز از میزبانی خراسان شمالی قدردانی کرد وبیان داشت: کیفیت برگزاری اردو بسیار خوب و راضی‌کننده بود و اگر یک‌بار دیگر هم از ما دعوت بشود حتماً به این شهر خواهیم آمد.
 
وی افزود: برخلاف آنچه در دنیا وجود دارد مبنی بر اینکه ایران کشوری ستیزگر و ناامن است، اما ما اینجا جز امنیت و آرامش و همچنین مهمان‌نوازی و خونگرمی مردم چیزی ندیدیم و من به‌عنوان یک سفیر ورزشی قطعاً پیام امنیت و دوستی ایران را به کشورم انتقال می‌دهم.
 
خانم لیا مربی تایوانی‌ها نیز ضمن ابراز رضایت از شرایط میزبانی خراسان شمالی از همه زحمت کشان این عرصه تشکر و قدردانی کرد.
 
در پایان این دیدار نیز از استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان، نائب رئیس انجمن کوراش کشور و معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی ورزش و جوانان خراسان شمالی به‌پاس زحمات فراوانشان با اهدا لوح‌هایی به دست رضا نصیری نژاد رئیس انجمن کوراش کشور و رئیس کمیته فنی فدراسیون جهانی کوراش تقدیر شد و همچنین بانوان کوراشکار داخلی خارجی نیز لوح تقدیرهایی از دستان خانم باقری نائب رئیس انجمن کوراش کشور دریافت کردند.
 
انتهای پیام/

سخن روز

  • «وَ اللّهِ مَا خَلَقَ اللّهُ شَيْئاً إِلا وَ قَدْ اَمَرَهُ بِالطّاعَةِ لَنَا». امام حسين (ع) فرمود: «سوگند به خدا كه خداوند هيچ موجودى را نيافريد، مگر آن‏كه او را به اطاعت از ما، امر كرد».

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی