اخبار

1397-06-08 16:36
المپیک قاره کهن؛ پایان کار کوراش کاران کشورمان با 1طلا، 1نقره و 2برنز

در پایان رقابتهای کوراش بازیهای آسیایی 2018، ملی پوشان کوراش کشورمان موفق به کسب 1نشان طلا، 1نقره و 2 برنز شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، پیکارهای کوراش هجدهمین دوره بازیهای آسیایی، در شرایطی امروز پنج شنبه 8شهریور ماه در شهر جاکارتا کشور اندونزی به پایان رسید که ملی پوشان شایسته کشورمان موفق به کسب 1نشان طلا، 1نقره و 2برنز در اولین حضورشان در این رقابتها شدند.

 

بر اساس این گزارش الیاس علی اکبری در وزن منهای 81 کیلوگرم گام نخست حریف ترکمنستانی خود را از پیش رو برداشت و در یک هشتم نهایی برابر «رحمان» از اندونزی پیروز شد و در ادامه با برتری برابر حریف مغولستانی راهی نیمه نهایی شد.

 

علی اکبری در نیمه نهایی کوراش کار ازبک را از پی شرو برداشت و با پیروزی بر نماینده تاجیکستان در فینال هجدهمین مدال طلا کاروان ایران را بدست آورد.

 

امید تیزتک دیگر نماینده کشورمان در این وزن در نخستین مبارزه خود کوراش کار ترکنمستان را شکست داد و در ادامه حریف ژاپنی را از پیش رو برداشت و با پیروزی برابر نماینده مغولستان به نیمه نهایی رسید و با قبول شکست برابر کوراش کار تاجیک به نشان برنز دست یافت.

 

در وزن به اضافه 90 کیلوگرم، جعفر پهلوانی در گام نخست حریفی از تاجیکستان را از پیش رو برداشت و با پیروزی برابر حریف هندی به یک چهارم نهایی راه یافت.

 

وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر «کورالوف» از قرقیزستان در کمتر از ۱۵ ثانیه با ضربه فنی برنده شد و با پیروزی برابر نماینده ازبک ها فینالیست شد و در فینال و در مبارزه ای نزدیک نتیجه را به حریف ازبک واگذار کرد و نایب قهرمان شد.

 

دیگر نماینده کشورمان محمدعلی ذاکری در مبارزه ای نزدیک نتیجه را به حریف افغان واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

 

قنبر علی قنبری نماینده وزن منها 66 کیلوگرم کشورمان در گام نخست حریف قرقیزستانی را از پیش رو برداشت و در ادامه برابر حریف قزاقستانی به برتری رسید.

 

قنبری در یک چهارم نهایی کوراش کاری از کشور تاجیکستان را پیش رو دارد و با قبول شکست برابر حریف ازبک صاحب گردن آویز برنز شد.

 

بهزاد وحدانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در گام نخست نتیجه را به حریفی از چین تایپه واگذار کرد و حذف شد.

 

در وزن منهای 78 کیلوگرم بانوان زهرا باقری پس از استراحت در دور نخست، حریف ترکمنستانی را از پیش رو برداشت و در مرحله سوم مغلوب کوراش کار مغولستان شد و از دور رقابتها کنار رفت.

 

در وزن منهای 90 کیلوگرم محمد ملک محمدی پس از استراحت در گام نخست، مغلوب شیرزاد عزیزی از افغانستان شد، قاسم احدی نیز در نخستین مبارزه خود مغلوب ایمان اف از ازبکستان شد و دور رقابتها کنار رفتند.

 

در وزن منهای 63 کیلوگرم بانوان «زهرا نادری» در دور نخست برابر حریفی از کره جنوبی پیروز شد و در مبارزه دوم خود نتیجه را به نماینده هندوستان واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

 

آذر کولیوند دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست برابر حریفی از هند پیروز شد و با قبول شکست برابر حریف قزاقستانی از دور رقابتها کنار رفت.

 

در وزن منهای 52 کیلوگرم طاهره آذرپیوند پس از استراحت در گام نخست، حریفی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و در یک چهارم نهایی مقابل ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام محمد باقر(ع): دعاي انسان پشت سر برادر ديني اش ، نزديكترين و سريعترين دعا به اجابت است

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی