اخبار

1397-08-18 01:13
گرند پری ازبکستان// جودوکاران کشورمان رقبای خود را شناختند

 قرعه کشی مسابقات گرندپری جودو ازبکستان برگزار شد و ملی پوشان کشورمان حریفان خود را شناختند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو،کوراش و جوجیتسو، رقابت های گرندپری ازبکستان در حالی از امروز آغاز خواهد شد که ابولفضل محمودی در وزن ۶۰- کیلوگرم به عنوان اولین نماینده کشورمان به روی تاتامی می رود . محمودی در دور نخست با «عروض بایف» از کشور میزبان مبارزه خواهد داشت. عروض بایف با رنکنیگ ۲۴ دنیا مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ، برنز جهانی ۲۰۱۷و طلای بازی های آسیایی جاکارتا را در کارنامه دارد.

در این وزن که ۲۲ جودوکار ثبت نام کرده اند.

اما در وزن ۶۶- کیلوگرم نیز محمدرضا صدیقی امروز در مبارزه اول خود با «نجات شیخ» از آذربایجان روبرو خواهد شد. نماینده آذربایجان در این وزن برنز رقابتهای جهانی ۲۰۰۵ قاهره و طلای بازی های کشورهای اسلامی را در کارنامه خود دارد. شایان ذکر است صدیقی در ازبکستان اولین حضورش را در رقابت های گرند پری تجربه می کند.

فردا در روز دوم این رقابتها مهدی فتحی پور در وزن ۸۱- کیلوگرم در نخستین مبارزه به مصاف«باشموف» جودوکار ترکمنستان می رود. این جودوکار مدال نقره نوجوانان آسیا را در کارنامه خود دارد. در این وزن 36 جودوکار برای رسیدن به عناوین قهرمانی با هم به رقابت می پردازند.

در روز پایانی این دوره از مسابقات نیز (یکشنبه) ایمان نیک اقبال در وزن ۹۰- کیلوگرم به مصاف «اسلام بازبایف» از قزاقستان می رود. نماینده قزاقستان چهار مدال نقره و برنز آسیا و ۶ طلا و برنز مسابقات گرندپری را در کارنامه دارد. در این وزن ۲۹ جودوکار با هم مبارزه خواهند کرد.

حمید رضا ملک زاده دیگر نماینده تیم اعزامی کشورمان در روز آخر هم در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم در مبارزه اول به مصاف «یرسیل خاشیبایف» از قزاقستان می رود. در این وزن هم ۱۷ جودوکار حضور دارند.

مسابقات گرندپری ازبکستان با حضور ۳۵۲ جودوکار از ۴۷ کشور از امروز آغاز می شود و تیم ملی کشورمان نیز با 5 نماینده و با هدایت استاد محمد منصوری (سرمربی تیم ملی) عازم ازبکستان شده است.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • ماه رمضان ، ماه عبادت و بندگی بر روزه داران مبارک باد.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی