گفت و گو و تحلیل

1398-03-13 15:21
میراسماعیلی: حساب مالی فدراسیون با پرداخت بخشی از مالیات باز شد

رئیس فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، از پرداخت بخشی از بدهی مالیاتی و رفع مسدودیت حساب بانکی این فدراسیون خبر داد.

 

آرش میراسماعیلی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره بدهی مالیاتی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش گفت: از روزی که فدراسیون جودو را در روز‌های پایانی سال ۹۷ بعد از انتخابات تحویل گرفتم، یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی داشت، این بدهی مالیاتی گریبان چند فدراسیون از جمله فدراسیون جودو را گرفته است.

وی افزود: مشکل مالیاتی برای برخی فدراسیون‌ها وجود دارد، اما حکم اجرایی آن را اداره مالیات برای فدراسیون جودو قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا گرفت که درخواست کردیم با توجه به هزینه‌های مورد نیاز حساب فدراسیون مسدود نشود؛ با مراجعه به وزارت ورزش و جلساتی که با اداره مالیات داشتیم، چند روز است که توانستیم حساب فدراسیون را باز و مقداری از بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

 چاره‌ای برای بدهی مالیاتی

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به جریمه فدراسیون به ازای دیرکرد پرداخت مالیات گفت: هفته آینده جلسه‌ای با اداره مالیات و وزارت ورزش خواهیم داشت تا موضوع را حل و فصل کنیم زیرا در این شرایط سخت نمی‌توانیم چنین مبلغی را تهیه کنیم، حتی تقسیط آن نیز در سال کسب سهمیه المپیک برای ما ناممکن است و وزارت ورزش و اداره مالیات باید به ما کمک کنند و چاره‌ای برای آن بیاندیشند.

وی با اشاره به اعزام تیم پنج نفره ایران به کمپ تمرینی و مشترک جودو آلمان افزود: هزینه بلیت رفت و برگشت برعهده فدراسیون بوده، اما اسکان و تغذیه به صورت رایگان در این کمپ به فدراسیون جودو تعلق گرفته است.

 حضور احتمالی در کرواسی

میراسماعیلی گفت: بعد از بازگشت تیم ملی مسابقات گرندپری (جایزه بزرگ) مجارستان و کرواسی را پیش رو داریم که در هر ۲ ثبت نام کرده ایم و با تشخیص سرمربی تیم ملی در یکی از آن‌ها شرکت خواهیم کرد، اما احتمال حضورمان در کرواسی بیشتر است.

 هزینه میلیاردی برای تیم‌های پایه

برای کسب سهمیه المپیک کمپ‌های بین المللی و رقابت‌های جهانی را پیش رو داریم، نوجوانان و جوانان مرداد به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند

وی در خصوص سایر برنامه‌های جودوکاران تا پایان امسال افزود: برای کسب سهمیه المپیک کمپ‌های بین المللی و رقابت‌های جهانی را پیش رو داریم، نوجوانان و جوانان مرداد به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام می‌شوند که کاروانی حدود ۴۵ نفر داریم و برای پشتوانه سازی تیم ملی می‌خواهیم حتما در آن شرکت کنیم.

رئیس فدراسیون جودو گفت: این اعزام هزینه‌ای یک میلیاردی لازم دارد که با توجه به شرایط اقتصادی موجود برای فدراسیون سخت است، اما به کمک وزارتخانه برای تسهیلات و ارفاق مالیات امیدوار هستیم؛ فعلا مشکل خاصی نداریم و اردو‌های مختلف تیم ملی در حال برگزاری است.

 مربی کروات برای بانوان

وی در خصوص استخدام سرمربی خارجی برای تیم ملی بانوان افزود: مکاتبات و مذاکراتی با رئیس فدراسیون کرواسی داشتیم، چون در بخش بانوان قوی هستند، درخواست خود را برای جذب مدرس و مربی اعلام کرده ایم و این هفته نیز پیگیر خواهیم بود.

 جذب یک مربی تمرین دهنده

میراسماعیلی ادامه داد: «آندره» مربی سابق ازبکستانی تیم ملی به اصرار خود و با هماهنگی وزارت ورزش با ما قطع همکاری کرد و حالا در حال رایزنی برای جذب یک مربی خارجی از یکی از کشور‌های گرجستان، ازبکستان و یا ژاپن هستیم؛ ۲ رزومه نیز از گرجستان و ازبکستان دریافت کرده ایم و با ژاپنی‌ها هم رایزنی کرده ایم تا آن‌ها نیز گزینه مدنظر خود را معرفی کنند.

وی گفت: زارعیان همچنان سرمربی تیم ملی جودو است و مربی خارجی مدنظر فدراسیون به عنوان تمرین دهنده در کنار سرمربی تیم ملی قرار می‌گیرد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • امام جعفر صادق(ع): هرکس که در مورد خود، رعایت انصاف نماید، به داورى دیگران پذیرفته شود.

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی