گفت و گو و تحلیل

1398-04-12 15:58
عمادی: تغییرات  تیم های ملی نوجوانان و جوانان قابل لمس است/ جودو رشته زودبازدهی نیست


سرپرست نایب رئیسی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش گفت: کادر فنی تیم های ملی نوجوانان و جوانان به واقع برای جودوکاران ایران زحمت می کشند و شاهد هستیم که سطح این تیم ها نسبت به چند ماه پیش ارتقا یافته است.

محمدرضا عمادی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش؛ درباره حضورش در تمرینات تیم ملی نوجوانان و جوانان بیان کرد: من سالهاست که موضوع استعدادیابی را پیگیری می کنم و هر چند حضور فیزیکی در کنار تیم های رده های سنی پایه نداشتم اما از روند تمریناتشان به خوبی آگاهی دارم و شاهد بودم که حاج یوسف زاده و رستمی سرمربیان تیم ملی و همچنین مربیان این تیم ها تا چه حد برای نوجوانان و جوانان وقت می گذارند و تلاش می کنند.
وی تصریح کرد: تیمی که من در حال حاضر در رده های سنی نوجوانان و جوانان دیده ام به جرات می توانم بگویم خیلی بهتر از 8 ماه پیش خود است ، نوجوانان و جوانان چه از نظر انضباطی و چه از نظر فنی رشد کرده اند و دیگر هیچ گزارشی از رفتارهای خارج از عرف و کج روی ها در خوابگاه ها نیستیم که این یک جهش بزرگ است.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش خاطرنشان کرد: در بازدیدی که به همراه آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون به صورت سرزده از اردوی تیم ملی نوجوانان و جوانان داشتیم از نزدیک صحبت های ملی پوشان را شنیدیم ، مشکلاتی وجود دارد که آنها مطرح کردند، فرصتی هم دست داد که لباس جودو برتن و کنار ملی پوشان تمرین کنیم . روی هم رفته کادر فنی نشان داده اند که مسیر درستی را در پیش گرفته اند و باید از آنها حمایت شود.

عمادی در پاسخ به این پرسش که عملکرد نوجوانان و جوانان ایران را در رقابت های قهرمانی آسیا چطور ارزیابی می کنید، گفت: جودو ، ورزش زود بازدهی نیست ، برای مثال سعید ملایی که اکنون رنکینگ یک دنیا را در وزن 81- کیلوگرم در اختیار دارد بیش از 10سال است که در اردوهای تیم ملی ، حضور مستمر دارد، یک جودوکار برای موفقیت باید به مرور زمان علم و آگاهی و تکنیک خود را بالا ببرد و اینطور نیست که با چند نوبت تمرین یک جودوکار روی سکوی جهانی برود.
وی افزود: امروزه جودوی دنیا در رقابت های مختلف ، شاهد اتفاقات جدید است و مدام به روز می شود ، ما باید روی استعدادهایمان سرمایه گذاری کنیم ، ولی اینکه چه نتیجه ای می گیرند قابل پیش بینی نیست، از نظر من همه بچه های ما مستحق کسب مدال هستند و آرزوی قلبی ام این است که با کسب مدال ، مزد زحماتشان را بگیرند.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش گفت: من از آرش میراسماعیلی تشکر و قدردانی می کنم که بار دیگر به مربیان داخلی این فرصت را داد تا دانش خود را در اختیار بچه های نوجوان و جوان بگذارند و ما در رقابت های قهرمانی آسیا خود را با مربیان داخلی محک بزنیم . امیدوارم در بزرگسالان هم اتفاقات خوبی رخ بدهد و مجید زارعیان و مربیان تیم ملی بتوانند در مجامع بین المللی به ویژه المپیک موفق باشند.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی