اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1398-05-09 16:20
جولان جودوکاران خراسان رضوی در میدان آسیایی چین تایپه

رئیس هیات جودو،جوجیتسو وکوراش رضوی از درخشش مقتدرانه ملی پوشان رده های سنی نوجوانان و جوانان استان در مسابقات جودو قهرمانی آسیا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو خراسان رضوی، احمد امیرفخریان گفت: رقابتهای جودو قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا و اقیانوسیه از روز ۵ مرداد ماه در چین تایپه آغاز شد و ظهر امروز با مشخص شدن نفرات برتر به پایان رسید.
وی ابا اشاره به درخشش جودوکاران خراسانی در این رقابتها، گفت:مدالهای رنگارنگ نوجوانان و جوانان استان در رقابتهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه، نقش تاثیرگذاری در جایگاه تیم ملی ایران در رده بندی های تیمی این سطح از مسابقات داشته است.
وی ادامه داد:علی پرهیزگار ملی پوش جوان مشهدی وزن100- گیلوگرم که تکنیک های ناب این رشته را علاوه بر مربیان توب خود، زیر نظر پدرش پهلوان بهروز پرهیزگار فراگرفته است، در دور اول رقابتهای قهرمانی آسیا اقیانوسیه با قرعه استراحت مواجه شد و در ادامه با غلبه بر نماینده کره جنوبی راهی نیمه نهایی راهی و سپس با برتری بر حریف ژاپنی در فینال به مدال ارزشمند طلا دست یافت.
احمد امیر فخریان افزود:امین کامیابی جودوکار چنارانی تیم ملی جوانان کشور در نیز امروز در دور نخست رقابتهای ۸۱ کیلوگرم قهرمانی آسیا اقیانوسیه به قرعه استراحت خورد، سپس«کونال سجوال» از هند را در 44 ثانیه ای ضربه فنی و مغلوب تکنیک ناب جودو خراسان رضوی کرد، در ادامه « ریهاری» از استرالیا را با یک نمایش شیایی زیبا از پیش رو برداشت و در سومین مبارزه از مرحله نیمه نهایی حریف قزاقستانی خود را در 56 ثانیه شکست داد و در مبارزه نهایی نتوانست از سد "هیروترا اویاگی" از ژاپن بگذرد و به نایب قهرمانی و مدال نقره قهرمانی قاره کهن دست یافت.

رئیس هیات جودو خراسان رضوی بیان داشت: فرزین شاهباز جودوکار سنگین وزن شهر مشهد نیز در دور نخست «چن چون چیا» از تیم چین تایپه میزبان را در یک دقیقه و 28 ثانیه با ضربه فنی از پیش رو برداشت، پس از پیروزی در دومین مبارزه در مرحله نیمه نهایی مغلوب نماینده مغولستان شد و با شکست در مبارزه سانس مجدد از مدال برنز باز ماند و به مقام پنجمی وزن ۱۰۰+کیلوگرم بسنده کرد.
وی گفت: در اولین روز رقابتهای رده سنی جوانان نیز وحيد جدی جودوکار چنارانی وزن 73- کیلوگرم تیم ملی کار خود را برابر نماینده قرقیزستان با برد آغاز کرد، اما از حریف قدرتمند کره ای خود شکست خورد و در شانس مجدد نیز با شکست در مقابل نماینده استرالیا او از دور مسابقات کنار رفت.
امیرفخریان به حضور افتخارآمیز تکتم بیدل بانوی مشهدی به عنوان مربی تیم ملی جودو دختران کشور در مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه بیا کرد: محدثه حسینی جودوکار فریمانی وزن 57- کیلوگرم تیم ملی جوانان کشور نیز دیروز در چین تایپه برای مصاف با حریفان حضور داشت، اما در عین ناباوری و شرایط غیرقابل پیش بینی در باشکست در اولین مبارزه خود برابر نماینده قرقیزستان از دور رقابتها کنار رفت.
رئیس هیات جودو خراسان رضوی خاطر نشان کر: ابوالفضل عیسی زایی ملی پوش ارزنده نوجوان پایگاه استعدادیابی جودو بسیج استان نیز در مبارزه نخست وزن ۶۰ کیلوگرم این مسابقات "بایان بولد" نماینده مغولستان را در ۲۲ ثانیه، "یزید الانزی" نماینده عربستان سعودی را در ۱۲ثانیه و سپس در نیمه نهایی نماینده چین تایپه را ضربه فنی کرد اما متأسفانه علی رغم شایستگی در فینال نیز مقابل "ساقیانلف" حریف قرقیزستانی خود شکست خورد ولی مدال ارزشمند و پر افتخار نقره را برای جودو کشورمان به ارمغان آورد.
وی بیان داشت: محمد برخورداری دیگر جودوکار ملی پوش نوجوان استان نیز در وزن ۵۰ کیلو گرم مسابقات قهرمانی آسیا اقیانوسیه تیم کشورمان را همراهی می کرد که در روز نخست و اولین گام مقابل حریفی از هند پیروز شد و در دور دوم با شکست مقابل نماینده چین تایپه و در شانس مجدد برابر نماینده مغولستان از کسب مدال ناکام ماند.
امیرفخریان موفقیتهای جودوکاران خراسان رضوی در چین تایپه را مقتدرانه و افتخارآمیز عنوان کرد و افزود: قطعا حضور پررنگ و مدالهای ارزشمند کسب شده توسط نمایندگان ملی پوش استان در رقابتهای قهرمانی آسیا اقیانوسیه محصول تلاش های بی وقفه و تمرینات سخت و طاقت فرسایی است که زیر نظر مربیان عاشق، دلسوز و زحمتکش جودو خراسان رضوی صورت گرفته است و کم کم زمان برداشت آن فرا خواهد رسید.
وی حاطرنشان کرد: ظرفیت و استعداد در خراسان رضوی به عنوان مهد جودو کشور موج می زند، که امیدواریم با تلاش و هم افزایی تمامی ارکان خانواده جودو و توجه بیش از گذشته به این رشته مهم و المپیکی در استان با نگاهی عمیق تر و دقیق تر، برنامه ریزی های لازم برای شکوفایی این استعدادها و استفاده بهینه از این ظرفیتها را انجام دهیم.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • اللهم صل علی محمد و آل محمد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی