گفت و گو و تحلیل

1399-04-21 10:44
قاسمی نژاد:برگزاری لیگ پایه بهترین کار فدراسیون جودو بود

بهترین مربی لیگ جودو تا المپیک گفت: رقابتهای لیگ امید تا المپیک یکی از بهترین برنامه هایی بود که در چند سال اخیر در جودو ایران اجرایی شد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو؛ امیرقاسمی نژاد به خبرنگار مهر گفت: جودو ایران پتانسیل بالایی دارد و برای آنکه بخواهیم در جودو دنیا در جمع بهترین‌ها جایی داشته باشیم، باید به نونهالان و نوجوانان بها بدهیم. در گذشته رقابتهایی در این سبک و سیاق بود که فراموش شده بود، ولی در این دوره شاهد آغاز دوباره آن بودیم.

سرمربی تیم نوبافت شادیلون ادامه داد: این جودوکاران باید بیشتر روی تاتامی مسابقه بدهند تا با تجربه شوند، ضمن اینکه برگزاری این مسابقات شور و شوق زیادی را در بین جودوکاران رده سنی پایه ایجاد کرده بود و این بچه‌ها با عشق و علاقه مضاعفی تمرین کرده و در مسابقات ظاهر می‌شدند که اشک و لبخندهای آنها بعد از هر پیروزی و شکست دیدنی بود.

وی در مورد شرایط تیم خودش هم گفت: تیمی که ما در مسابقات لیگ شرکت دادیم، تماماً بومی مشهد بودند که اغلب آنها شاگردان خودم بودند و باقی نفرات نیز شاگردان سایر اساتید زحمت کش مشهدی بودند که با کمک هم توانستیم مبارزات خوبی به نماش گذاشته و در گروه خودمان با کسب بهترین نتیجه در صدر جدول قرار گرفته و بعد از تعطیلی مسابقات به دلیل شیوع بیماری کرونا، تصمیم به معرفی تیم‌های برتر با همان شرایط قبلی گرفته شد و ما موفق به کسب عنوان قهرمانی شدیم.

قاسمی نژاد ادامه با بیان اینکه تیم ما برای قهرمانی بسته شده بود اظهار داشت: با شناختی که نفرات تیم داشتم، با هدف قهرمانی وارد مسابقات شدیم، ما تنها تیمی بودیم که با حامی مالی و با تدارک کامل در مسابقات حاضر شدیم. تهیه لباس مناسب برای اعضای تیم، مهمانسرای خوب، رفت و برگشت با قظار و… سایر هزینه‌هایی که در به صورت حرفه‌ای برای تیم مدیریت شد. تیم‌های تهرانی شاید هزینه کمتری برای حضور در مسابقات داشته باشند، ولی برای تیمی که از مشهد قرار است به تهران بیاید، هزینه‌ها واقعاً بالاست.

 

وی افزود: از مدیریت مجموعه نوبافت شادیلون تشکر می‌کنم که تیم ما را برای حضور در لیگ امید تا المپیک واقعاً به صورت حرفه‌ای و حتی در حد تیم‌های سوپر لیگ مورد حمایت قرار دادند. ما حتی برای هر پیروزی مبالغی به جودوکاران خود پاداش می‌دادیم، مبلغ بالا نبود، ولی خیلی برای این بچه‌ها مفید. من خودم سال‌ها در لیگ و تیم ملی مبارزه کرده‌ام، می دانم کوچک‌ترین مسائل در موفقیت یک تیم و انگیزه دادن به آنها که قرار است آینده سازان جودو این کشور بشوند، خیلی اهمیت دارد.

قاسمی نژاد ادامه داد: از سال ۲۰۱۴ که از تیم ملی خداحافظی کردم به مربیگری روی آوردم، مربی نوجوانان، جوانان و امید بودم و با استاد آخوندزاده در برنامه استعدادیابی فدراسیون همکاری کردم. اکنون در پایین شهر مشهد دو کلاس آموزشی دارم که واقعاً با عشق و علاقه به این جوانان آموزش می‌دهم. تاکید می‌کنم راه موفقیت و پیشرفت شک نکنید بها دادن به این رده سنی است. بها دادن از همه جهات، اگر اردوی استعدادیابی برگزار می‌کنیم باید در بهترین شرایط باشد.

سرگروه پیشین تیم ملی جودو در مورد تعلیق جودو ایران هم گفت: من نه برای خودم که برای هزاران نوجوان و جوان آینده داری که برای طی کردن مسیر موفقیت در جای جای این کشور در حال تلاش هستند از سه ایرانی که قصد شهادت علیه جودو ایران در دادگاه CAS دارند، می‌خواهم چنین کاری نکنند. ما استعدادهای زیادی داریم که با این تعلیق از دست می‌روند. «جیرولامو» مربی ایتالیایی تنها بعد از گذشت چندماه از حضور در ایران و فقط با دیدن جودوکاران تهرانی تعجب کرد که چرا با این همه استعداد ما در جودو جهان جایگاهی نداریم و امیدوارم این دوستان موضوع را درک کنند.

وی در پایان گفت: حضور دوباره محمد درخشان در فدراسیون جودو را به فال نیک می‌گیرم. این یعنی یک گام به جلو، درخشان مرد بزرگی است که با شناختی که از او دارم، می‌تواند به جودو ایران چون گذشته خدمت کند و امیدوارم با کمک همه اهالی ورزش کشور این مشکل رفع شود و جودو ایران با برنامه‌های که در حال اجرا دارد، به روزهای خوب گذشته بازگردد.

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی