اخبار استان ها  - استان خراسان رضوی

1396-04-18 13:35


مدیرکل ورزش جوانان خراسان رضوی با اعضای تیم های کوراش جوانان و کاتای جودو بزرگسالان استان دیدار و از موفقیت و افتخارآفرینی این ورزشکاران در رقابتهای کشوری تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات جودو و کوراش خراسان رضوی، کوروش صبوریان ظهر امروز در دیدار با مدال آوران و کادر فنی تیم های کوراش جوانان و کاتای بزرگسالان استان ضمن تبریک کسب عنوان قهرمانی این ورزشکاران در رقابتهای کشوری عنوان کرد: موفقیتهای کسب شده در هفته گذشته توسط ورزشکاران استان نوید روزهای پرمدال و افتخارانگیزی را برای خانواده ورزش خراسان رضوی می دهد.

وی با اشاره عناوین کسب شده توسط ورزشکاران رشته های راگبی، دو ومیدانی، والیبال نشسته، دوچرخه سواری، بیماران خاص و همچنین جودو کوراش  استان در میادین ملی و بین المللی در یک هفته گذشته گفت: اتفافات خوبی که شاهد آن هستیم نشان از ظرفیت بسیار بالای ورزش استان در رشته های مختلف دارد.

مدیرکل ورزش جوانان خراسان رضوی افزود: قطعا این دستاوردهای مطلوب حاصل برنامه ریزهای و زحمات گسترده هیات های ورزشی و همدلی و تلاش ورزشکاران، مربیان و تمامی دست اندرکاران این حوزه است که باید از این همت والا قدردانی کرد.

وی با تجلیل از مدالهای طلای کسب شده توسط کاتاروهای فرم جونوکاتای استان در رقابتهای کشوری اراک و قهرمانی مقتدرانه تیم کوراش جوانان خراسان رضوی در مسابقات کشوری شهرستان نور مازندران افزود: باید اذعان داشت که خراسان رضوی به عنوان خواستگاه رشته های جودو و کوراش کشور مطرح است و این ظرفیت بر گرفته از استعداد ذاتی و ژنیتیکی ورزشکاران این خطه پهلوان خیز، اساتید برجسته و نیروهای خوب موجود در استان است که در طرح آمایش رشته های ورزشی استان نیز مورد توجه ویژه اداره کل ورزش و جوانان  قراردارد.

صبوریان خاطر نشان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان به عنوان یکی از رسالت های خود، حمایت از رشته های ورزشی مستعدی مانند جودو و کوراش را در دستور کار دارد و از هر کمکی برای رشد و توسعه و تداوم موفقیتهای این رشته ها و پشتیبانی از هیات جودو به عنوان یکی از هیات های ویژه استان دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به محدودیتهای اعتبارات اداره کل برای حمایت از ورزش در ۲۸ شهرستان و ۴۸ هیات ورزشی استان، بیان کرد: امیدواریم در چنین شرایط دشوار و کمبودهای موجود با برنامه ریزی های منسجم تر درهیات و همت و همیاری پیشکسوتان، مربیان و داوران، شاهد موفقیتهای بهتری در سال ۹۶ برای رشته ها جودو وکوراش در سطوح ملی و بین المللی باشیم.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از توجه و حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان، بیان کرد: کسب عناوین بی شمار در رشته های تحت پوشش هیات حاصل زحمات مربیان ورزشکاران و خانواده های آنان است که امروزبا قهرمانی تیمهای استان در کاتا بزرگسالان و کوراش جوانان کشور شاهد به بار نشستن دوباره آن هستیم.

حسین محمودی بعد از معرفی نمایندگان  افتخارآفرین کاتا استان در رقابتهای کشوری اراک، بیان کرد: کسب مدال در رشته کاتا بسیار دشوار است اما استاد رضا جاوید در کنار تاثیر به سزایی که در رشد و  توسعه این بخش در استان داشته است، علی رغم مصدومیت و بیش از پنجاه سال سن همچنان با طراوت و استفاده از تجربه خود برای دومین سال متوالی ، به همراه محمد شیری موفق به کسب مدال طلا کشور شدند.

وی با اشاره به توجه هیات استان به بهره گیری از نیروهای جوان و تحصیل کرده در کادرفنی تیم های استان افزود: تیم کوراش جوانان استان نیز با سرمربیگری حجت رهنما کارشناس ارشد تربیت بدنی و قهرمان جوان این رشته و همچنین حمایت فنی خسرو دلیر و وحید غفوریان به عنوان رییس و دبیر کمیته کوراش هیات در اولین سال حضور در رقابتهای قهرمانی کشور با کسب ۵ مدال طلا، ۲نقره و یک برنز باردیگر موفقیتی مقتدرانه رارقم زد.

رییس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی بیان کرد: قطعا بانتایج کسب شده بدنه تیم ملی کوراش را در رقابتهای آسیایی مرداد ماه امسال، نمایندگان خراسان رضوی تشکیل خواهند داد که  انتظار می رود برای تداوم این موفقیتها حمایتهای بیشتری را با در اختیار قرار دادن امكانات کافی برای اجرای برنامه های تخصصی مربیان توسط مسوولان ورزش استان شاهد باشیم.

وی بیان کرد: همچنین تنوع رشته های تحت پوشش هیات اعم از جودو، کوراش، جوجیتسو، دفاع شخصی و کاتا در هر دوبخش بانوان و آقایان مستلزم حمایت و کمکهای مضاعف اداره کل از هیات است تا برای کسب افتخارات بیشتر در تمامی این رشته ها مسیر هموارتری فراهم شود.

محمودی در پایان با تبریک به کوروش صبوریان، عنوان کرد: خانواده ورزش استان به خود خواهد بالید چرا که علی رغم تمام کمبودها در کنار موفقیت ورزشکاران در رشته های مختلف شاهد یک افتخار بزرگ در عرصه مدیریت کلان ورزشی استان و انتخاب
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی به عنوان مدیر ورزشی برتر کشور هستیم و امیدواریم در این بخش نیز شاهد تداوم موفقیتها باشیم./۱۱۴5/م. الف/  

 

سخن رئیس فدراسیون

سخن روز

  • حلول ماه شعبان مبارک باد

پربازدیدترین اخبار

برنامه های پیش روی داخلی

برنامه های پیش روی خارجی